SCOALA GIMNAZIALA NR 2 TITU TARG

OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE -2017-2018

ETAPA JUDETEANA- PRIETENII POMPIERILOR- ECHIPAJ FETE - LOCUL III- PROF COORDONATOR RADU ADRIAN

1. GHEORGHE CLAUDIA

2. MARIN ANDREEA

3. DROSU ARGENTINA

4. SANDU MARIA

5. DAN ANDREEA

6. VASILE DENISA

7. COJOCARU FLORENTINA

8. MARIUTA ANDREEA

9. MARINICA ELENA

10. BADIU LAURA

CONCURS NATIONAL DE COMPETENTA SI PERFORMANTA- COORDONATOR MILEA VALENTINA

COMPER- Matematica si Limba romana –etapa nationala

 

Nr.crt.

Numele elevilor

Premiul

1

Popescu Georgian

I

2

Bunescu Catalina

I

3

Pandele Rebeca

I

4

Alexandru Alexia

I

5

Marin Melania

I

6

Grancsa Alexia

I

7

Kalo Rayan

I

8

Drosu Carmen

II

9

Mariuta Catalina

II

 

CONCURSUL REGIONAL CU PARTICIPARE NATIONALA

MATE + ETAPA JUDETEANA- COORDONATOR MILEA VALENTINA

 

Nr.crt

Numele si prenumele

Premiul

1

Popescu Georgian

I

2

Bunescu Catalina

II

3

Marin Melania

Mentiune

4

Kalo Rayan

Mentiune

 

MATE + ETAPA NATIONALA- COORDONATOR MILEA VALENTINA

 

Nr.crt

Numele si prenumele

Premiul

1.

Bunescu Catalina

I

2

Popescu Georgian

I

 

CONCURS NATIONAL GAZETA MATEMATICA JUNIOR- ETAPA NATIONALA- COORDONATOR MILEA VALENTINA

 

Nr.crt

Numele si prenumele

Premiul

1.

Bunescu Catalina

I

2.

Popescu Georgian

I

3,

Kalo Rayan

I

4

Marin Melania

I

5

Grancsa Alexia

II

6

Alexandru Alexia

Mentiune

7

Pandele Rebeca

Mentiune

8.

Mariuta Dragos

Mentiune

 

CONCURSURI ARTISTICE

CONCURS INTERNATIONAL ECO-FANTEZII DE CRACIUN- COORDONATOR MILEA VALENTINA

 

Nr.crt

Numele si prenumele

Premiul

1.

Drosu Carmen

II

 

CONCURS NATIONAL MAGIA CULORILOR SI A CUVINTELOR-ETAPA NATIONALA- COORDONATOR MILEA VALENTINA

 

Nr.crt

Numele si prenumele

Premiul

1

Grancsa Alexia

II

 

CONCURS ARTISTIC - TRADITII SI OBICEIURI DE PASTI IN DAMBOVITA -

FAZA JUDETEANA – PROF. COORDONATOR CHITU GABRIELA

1. MARIN ANDREEA- LOCUL I- RECITARE

2. RUSU MARIA BEATRIZ- LOCUL II- CANTEC POPULAR

CONCURS SANITARII PRICEPUTI - FAZA JUDETEANA- MENTIUNE- PROF COORDONATOR POPESCU GEORGETA

1. AMAXINOAEI MARIAN

2. GHICA CRISTINA

3. PANTAZI ALEXIA

4. BUDILEANU ANA- MARIA

5. PANDELE CORINA

Premii la faza județeana și națională

Clasa pregătitoare-2017-2018

DUMITRESCU MANUELA

Concursul MATE+

Faza județeană-31.03.2018-coordonator înv. Dumitrescu Manuela

1.Băcanu Ana Ștefania-premiul I

2.Avram Robert Nicolae-premiul I

Faza națională-

1.Stănescu Alessia Maria-premiul I

2.Vasile Valentina-premiul III

Concursul ,,Talente Dâmbovițene,,-coordonator înv. Dumitrescu Manuela

Etapa județeană-08.06.2018

Dans popular-,,Călușarii veseli,,

1.Badea George

2.Ștefan Ana Maria

3.Vasile Denisa

4.Vasile Alexandra

5.Dan Andreea

6.Rusu Maria

Concursul Gazeta matematică-coordonator înv. Dumitrescu Manuela

etapaI

 

ANDREI CRISTIAN NICOLAE

Pregatitoare

Excelent

 

AVRAM ROBERT MARIAN

Pregatitoare

Excelent

 

BACANU ANA STEFANIA

Pregatitoare

Excelent

 

DUMITRU DARIA GABRIELA

Pregatitoare

Excelent

 

ENACHE DANIELA DELIA CRISTINA

Pregatitoare

Excelent

 

PERCA SILVIU

Pregatitoare

Excelent

 

SANDU ANA MARIA

Pregatitoare

Excelent

 

STANESCU ALESSIA MARIA

Pregatitoare A

Excelent

 

VASILE ANDREEA VALENTINA

Pregatitoare A

Excelent

 

VASILE DARIA MARIA

Pregatitoare A

Excelent

BADEA ROBERT GEORGIAN

Pregatitoare A

II

 

COJOCARU ALEXANDRU IONUT

Pregatitoare A

II

 

FALCUSANU DARIUS DANIEL

Pregatitoare A

II

 

 

Etapa II

 

ANDREI CRISTIAN NICOLAE

Pregatitoare A

EXCELENT

AVRAM ROBERT MARIAN

Pregatitoare A

E Excelent

 

AVRAM ROBERT MARIAN

Pregatitoare A

E Excelent

 

BACANU ANA STEFANIA

Pregatitoare A

E Excelent

 

DUMITRU DARIA GABRIELA

Pregatitoare A

E Excelent

 

ENACHE DANIELA DELIA CRISTINA

Pregatitoare A

E Excelent

 

FALCUSANU DARIUS DANIEL

Pregatitoare A

E Excelent

 

PERCA SILVIU

Pregatitoare A

E Excelent

 

SANDU ANA MARIA

Pregatitoare A

E Excelent

 

STANESCU ALESSIA MARIA

Pregatitoare A

E Excelent

 

VASILE ANDREEA VALENTINA

Pregatitoare A

E Excelent

 

VASILE DARIA MARIA

Pregatitoare A

E Excelent

 

ANDREI CRISTIAN NICOLAE

Pregatitoare A

II

 

BADEA ROBERT GEORGIAN

Pregatitoare A

II

 

COJOCARU ALEXANDRU IONUT

Pregatitoare A

II

 

 

Etapa finală

 

ANDREI CRISTIAN NICOLAE

Pregatitoare A

EXCELENT

AVRAM ROBERT MARIAN

Pregatitoare A

E Excelent

AVRAM ROBERT MARIAN

Pregatitoare A

E Excelent

BACANU ANA STEFANIA

Pregatitoare A

Excelent

DUMITRU DARIA GABRIELA

Pregatitoare A

Excelent

ENACHE DANIELA DELIA CRISTINA

Pregatitoare A

Excelent

FALCUSANU DARIUS DANIEL

Pregatitoare A

Excelent

PERCA SILVIU

Pregatitoare A

Excelent

SANDU ANA MARIA

Pregatitoare A

Excelent

STANESCU ALESSIA MARIA

Pregatitoare A

Excelent

VASILE ANDREEA VALENTINA

Pregatitoare A

Excelent

VASILE DARIA MARIA

Pregatitoare A

Excelent

 

Comper

Etapa I

Limba și literatura română

AVRAM ROBERT MARIAN-100 puncte-Premiul I

BACANU ANA STEFANIA-100 puncte-Premiul I

DUMITRU DARIA GABRIELA-100 –puncte-Premiul I

ENACHE DANIELA DELIA CRISTINA-100 puncte-Premiul I

PERCA SILVIU EDUARD-100 puncte-Premiul I

SANDU ANA MARIA-100 puncte-Premiul I

STANESCU ALESSIA MARIA-100 puncte-Premiul I

VASILE ANDREEA VALENTINA-100 puncte-Premiul I

VASILE DARIA MARIA-100 puncte-Premiul I

COJOCARU ALEXANDRU IONUT-95 puncte-Premiul I

ION TIFANI MORENA-95 puncte-Premiul I

BADEA ROBERT GEORGIAN-90 puncte-Premiul II

FALCUSANU DARIUS DANIEL-90 puncte-Premiul II

IONITA BEATRICE MARIA-90 puncte-Premiul II

ANDREI CRISTIAN NICOLAE-85 puncte-Premiul II

SANDU IONUT MIHAI-80 puncte-Premiul III

 

Matematică

 

ANDREI CRISTIAN NICOLAE-100 puncte-Premiul I

AVRAM ROBERT MARIAN-100 puncte-Premiul I

BACANU ANA STEFANIA-100 puncte-Premiul I

DUMITRU DARIA GABRIELA-100 puncte-Premiul I

ENACHE DANIELA DELIA CRISTINA-100 puncte-Premiul I

FALCUSANU DARIUS DANIEL-100 puncte-Premiul I

PERCA SILVIU EDUARD-100 puncte-Premiul I

SANDU ANA MARIA-100 puncte-Premiul I

STANESCU ALESSIA MARIA-100 puncte-Premiul I

VASILE ANDREEA VALENTINA-100 puncte-Premiul I

VASILE DARIA MARIA-100 puncte-Premiul I

COJOCARU ALEXANDRU IONUT-95 puncte-Premiul I

BADEA ROBERT GEORGIAN-90 puncte-Premiul II

ION TIFANI MORENA-90 puncte-Premiul II

IONITA BEATRICE MARIA-85 puncte-Premiul II

SANDU IONUT MIHAI-75 puncte-Premiul III

MANOLE ALINA MARIA-75 puncte-Premiul III

 

Etapa II

Limba și literatura română

 

ANDREI CRISTIAN NICOLAE-100 puncte-Premiul I

AVRAM ROBERT MARIAN-100 puncte-Premiul I

BACANU ANA STEFANIA-100 puncte-Premiul I

DUMITRU DARIA GABRIELA-100 puncte-Premiul I

ENACHE DANIELA DELIA CRISTINA-100 puncte-Premiul I

FALCUSANU DARIUS DANIEL-100 puncte-Premiul I

SANDU ANA MARIA-100 puncte-Premiul I

STANESCU ALESSIA MARIA-100 puncte-Premiul I

VASILE ANDREEA VALENTINA-100 puncte-Premiul I

VASILE DARIA MARIA-100 puncte-Premiul I

BADEA ROBERT GEORGIAN-95 puncte-Premiul I

PERCA SILVIU EDUARD-95 puncte-Premiul I

COJOCARU ALEXANDRU IONUT-90 puncte-Premiul II

MANOLE ALINA MARIA-85 puncte-Premiul II

IONITA BEATRICE MARIA-80 puncte-Premiul III

CONSTANDA CRISTIAN STEFAN-80 puncte-Premiul III

VLASCEANU ALIN MARIUS-80 puncte-Premiul III

ION TIFANI MORENA-70 puncte-Mentiune

SANDU IONUT MIHAI-70 puncte-Mentiune

 

Matematică

 

ANDREI CRISTIAN NICOLAE-100 puncte-Premiul I

AVRAM ROBERT MARIAN-100 puncte-Premiul I

BACANU ANA STEFANIA-100 puncte-Premiul I

DUMITRU DARIA GABRIELA-100 puncte-Premiul I

ENACHE DANIELA DELIA CRISTINA-100 puncte-Premiul I

FALCUSANU DARIUS DANIEL-100 puncte-Premiul I

SANDU ANA MARIA-100 puncte-Premiul I

STANESCU ALESSIA MARIA-100 puncte-Premiul I

VASILE ANDREEA VALENTINA-100 puncte-Premiul I

VASILE DARIA MARIA-100 puncte-Premiul I

SANDU IONUT MIHAI-90 puncte-Premiul II

BADEA ROBERT GEORGIAN-85 puncte-Premiul II

COJOCARU ALEXANDRU IONUT-85 puncte-Premiul II

PERCA SILVIU EDUARD-85 puncte-Premiul II

ION TIFANI MORENA-85 puncte-Premiul II

MANOLE ALINA MARIA-75 puncte-Premiul III

MARIUTA MARIA ROXANA-65 puncte-Mentiune

 

CONCURS ARTA FOTOGRAFICA

1. STANESCU MARIA- LOCUL I

2. VASILE DARIA- LOCUL I

3. DUMITRU DARIA-LOCUL II

REZULTATE LA CONCURSURILE

COMPER 2017 – 2018

Clasa a III-a, înv.: Prof. Ochenatu Neluţa

Comunicare în Limba Română, etapa JUDEŢEANĂ

 

Numele şi Prenumele

Premiul obţinut

MARIN BIANCA MARIA

Premiul I

MARIN SORIN CRISTIAN

Premiul I

MARINESCU FLORINA ALINA

Premiul I

 

Comunicare în Limba Română, etapa NAŢIONALĂ

 

Numele şi Prenumele

Premiul obţinut

MARIN SORIN CRISTIAN

Premiul I

MARIN BIANCA MARIA

Premiul II

MARINESCU FLORINA ALINA

Premiul II

 

Matematică, etapa JUDEŢEANĂ

 

Numele şi Prenumele

Premiul obţinut

MARIN BIANCA MARIA

Premiul I

MARIN SORIN CRISTIAN

Premiul I

VOICU GABRIEL CRISTIAN

Premiul I

 

Matematică, etapa NAŢIONALĂ

 

Numele şi Prenumele

Premiul obţinut

MARIN SORIN CRISTIAN

Premiul I

VOICU GABRIEL CRISTIAN

Premiul I

MARIN BIANCA MARIA

Premiul II

 

CLASA A II- A- COORDONATOR PIRVU SILVIA

GAZETA MATEMATICA- ETAPA NATIONALA

1. RADU ANDREI- PREMIUL I

2. RADU MATEI- PREMIUL I

3. GHITA ALEXANDRA- PREMIUL I

CONCURS COMPER – MATEMATICA – FAZA NATIONALA

1. RADU ANDREI- PREMIUL I

2. RADU MATEI-PREMIUL I

3. PLIUMBUITU VLADUT-PREMIUL I

CONCURS COMPER- LIMBA ROMANA-FAZA JUDETEANA

1. GHITA ALEXANDRA- LOCUL I

2. RADU MATEI- LOCUL I

3. RADU ANDREI- LOCUL I

CONCURS REGIONAL DE ARTA FOTOGRAFICA

1. DAN BIANCA- LOCUL II

2. RADU MATEI- LOCUL I

3. RADU ANDREI- LOCUL III

CONCURS REGIONAL DE ARTA FOTOGRAFICA

COORDONATOR- OPREA OLIMPIA - STEFAN VALENTIN – LOC I

- DUMITRU MIRUNA- LOC I

- DRAGOMIR STEFAN- LOC II

- CRISTESCU MIHAIL- LOC I

- OPREA STEFAN- LOC I

COORDONATOR MILEA VALENTINA- KALO RAYAN- LOC I

-POPESCU GEORGIAN –LOC III

- BUNESCU CATALINA- LOC II

COORDONATOR UNGUREANU CLAUDIA- DINU TEODORA –LOC I

- VASILE INGRID-LOC I

- NIGA REBECCA- LOC II

COORDONATOR BADEA IOLANDA- GHEORGHE CLAUDIA- LOC I

- BADIU LAURA- MENTIUNE

- HUSULEI CASTELLON - MENTIUNE

- NIGA LAURENTIU- LOC II

- GHEORGHE ANDREI- LOC III

- SOARE YANIS- LOC III

- PLIUMBUITU ROXANA- MENTIUNE

- ZANFIR FLORENTINA- LOC II

- GHEORGHE EDUARD- LOC III

- SANDU MARIAN- LOC I

COORDONATOR BARBU NICOLAE- STEFANESCU IULIAN – LOC I

COORDONATOR RADU ADRIAN- DUMITRU ADRIAN- LOC III

- BADEA CRISTINA- MENTIUNE

- URSU LUCIA- LOC I

- KALO MAHER- LOC I

- BADEA GEORGE- LOC I

COORDONATOR DRAGNA MARIA- ANDREI ANDREEA- LOC III

- DAN CRISTINA- LOC I

- ION MIOARA- MENTIUNE

- ANDREI DENISA- LOC II

COORDONATOR SIMA MONICA - BUDILEANU DIANA- LOC I

- IONITA DAVID- LOC III

- PANDELE CORINA- LOC I

- ENE ANDRA- LOC II

- ZANFIR ALEXANDRA- LOC II

COORDONATOR CHITU GABRIELA- ENE ANDRA- LOC I

- PANTAZI ALEXIA- LOC II

- VOINEA IOANA- LOC I

- BUDILEANU ANA MARIA- LOC I

CONCURS MATE + - ETAPA JUDETEANA – COORDONATOR OPREA OLIMPIA

1. DRAGOMIR STEFAN- LOC I

CONCURS COMPER- LIMBA ROMANA- FAZA NATIONALA- COORDONATOR OPREA OLIMPIA

1. DUMITRU MIRUNA - LOC I

2. OPREA RARES – LOC I

OLIMPIADA LIMBA ENGLEZA- FAZA JUDETEANA – COORDONATOR SIMA MARIANA

1. STOICA BIANCA- LOC III